Чому так важливо правильно доглядати за татуюванням у перші дні?

Унікальність і краса нової картинки можуть постраждати, якщо в перші дні догляд за тату був докорінно неправильним. Щоб уникнути подібної неприємності, зберегти малюнок і власне здоров'я, варто дотримуватися нехитрих правил.

Що треба знати, перш ніж зробити тату

Татуювання – не операція. Але процедура пов'язана із пошкодженням шкіри, тому розраховувати на повну безболісність не варто. Якщо це не бентежить, можна переходити до наступних пунктів:

  • Вибрати майстра. Портфоліо робіт – перше, на що потрібно звертати увагу. Додатково варто врахувати, чи працює майстер у потрібному стилі, які матеріали використовує, як обробляє інструмент.
  • Догляд за тату влітку і взимку однаковий, але місце нанесення грає роль. У спеку можна носити просторий одяг, але сонячні промені згубні для свіжого тату. Взимку загоєнню заважає тісний одяг.
  • Не можна наносити тату на свіжі шрами і рубці. Вони повинні зажити, а для цього потрібно як мінімум пара місяців.
  • Можна бити малюнок на місці родимих плям – їх вміло маскують у картинку, не проколюючи.

Фахівці стверджують, що якість малюнка на 50-60% залежить від самого господаря: правильний тату-догляд робить картинку чіткою і красивою.

Догляд за татуюванням в перші дні.

Що робити одразу після нанесення тату

Перша доба після нанесення малюнка дуже важлива. Якщо потерти його, можна не тільки зіпсувати вигляд, але й заробити інфекцію. Зараз на місці картинки – відкрита рана. Тому догляд за татуюванням після нанесення передбачає дезінфекцію і заспокійливі компреси.

Ще у салоні майстер наносить антисептичний гель і накладає пов'язку. Місце татуювання обмотують плівкою для захисту шкіри. Сучасні плівки-наклейки відмінно фіксуються на тілі, з ними можна навіть приймати душ, але недовго.

Після виходу з салону правильний догляд за тату залежить тільки від її володаря. Компрес із плівкою знімають через 4-12 годин. Параметр індивідуальний, майстер підкаже, коли саме потрібно це зробити. Тепер можна промити тату теплою водою і промокнути паперовою серветкою. Догляд за тату після нанесення категорично забороняє терти і чесати місце малюнку.

Що не можна робити після нанесення татуювання

Як і будь-яка рана, татуювання може кровоточити, набрякати, виділяти сукровицю. У перший день після процедури – це природна реакція організму. Не варто лякатися її і знімати плівку передчасно.

Догляд за татуюванням після нанесення виключає наступне: 

  • Вживання алкоголю. Рекомендується не пити за три дні до сеансу і аж до повного загоєння. Спиртне розріджує кров, частинки пігменту проникають у дрібні капіляри, картинка розмазується, втрачається колір.
  • Активний спорт. Висока рухливість може зрушити компрес, сприяє потовиділенню, згубному для свіжої картинки.
  • Душ з милом і мочалкою у день нанесення.

Догляд за новою тату важливий, але також потрібно пам'ятати про власне здоров'я. Звернутися до лікаря слід, якщо піднялася температура вище 39 градусів, набряк поширився безпосередньо на малюнок, виникла алергічна реакція.

Догляд за тату в перші дні

Догляд за татуюванням у перші дні передбачає постійну обробку спеціальними засобами. Весь цей час, 3 рази на день, необхідно виконувати такі процедури:

  • промити татуювання теплою водою з рідким милом, не терти, не розпарювати;
  • дати шкірі підсохнути, не використовуючи рушник;
  • через 2-3 хвилини увібрати залишки вологи серветкою або ватним диском;
  • нанести на шкіру зволожуючий ранозагоювальний крем;
  • закрити місце спеціальною захисною плівкою.

Догляд за свіжою тату виключає: басейн і сауну до повного загоєння, заняття спортом перші 5 днів, носіння тісного одягу.

Догляд за тату в наступні дні

Якщо догляд за тату був виконаний правильно, дотримуючись рекомендацій майстра, через 3-4 дня малюнок покривається скоринкою. Такою ж, як при саднах або дрібних ранах. Це природний процес відновлення шкіри. Займає він 10-14 днів, у залежності від розміру малюнку, матеріалів, області нанесення і особливостей організму.

Скоринку не можна обдирати: це призведе до псування картинки. Однією з найскладніших перешкод на цьому етапі є свербіж. Шкіра може свербіти ще місяць після сеансу.

Свіже татуювання потрібно мити двічі на день, промокаючи серветкою і так само застосовуючи крем.

Догляд за тату після загоєння передбачає регулярний захист від сонця засобами з SPF-факторами і часте зволоження. Також потрібно стежити, щоб ділянка з тату не покривалася потом. Краще вибирати просторий одяг.

Бепантен® Плюс – для загоєння тату

Для обробки тату краще вибирати засоби, які прискорюють загоєння і дезінфікують одночасно. Формула Бепантен® Плюс має компоненти, що допомагають шкірі відновитися і перешкоджають інфекції.

  • Декспантенол або провітамін В5, що входить до складу крему, сприяє природній регенерації шкіри. Проникаючи в глибокі шари епідермісу, речовина бере участь у метаболізмі кожної клітини, сприяє загоєнню ран.
  • Хлоргексидин — антисептик широкого спектру дії. Він не викликає хворобливих відчуттів, не допускає розвитку інфекції у місці нанесення татуювання.

Ароматизатори та барвники не входять до складу Бепантен® Плюс, тату не зазнає їх впливу, тому ризик подразнення зводиться до мінімуму. Крем швидко поглинається шкірою, дезінфікує і заспокоює її. Засіб можна використовувати в першу добу після нанесення татуювання, і продовжувати догляд після утворення скоринки.

Бепантен® крем рекомендований для лікування мокнучих ранок.

Догляд за татуюванням доступний у домашніх умовах. Якщо слідувати порадам майстра і використовувати якісний крем, загоєння проходить швидко і без ускладнень.


  1. Gorski J, Proksch E, Baron JM, Schmid D, Zhang L. Dexpanthenol in Wound Healing after Medical and Cosmetic Interventions (Postprocedure Wound Healing). Pharmaceuticals. 2020; 13(7):138.
    https://doi.org/10.3390/ph13070138

Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: PV_Ukraine@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення: Бепантен® Мазь UA/4157/02/01 від 30.11.2020; Бепантен® Крем UA/4157/01/01 від 30.11.2020; Бепантен® Плюс Крем РП № UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен® Плюс Спрей нашкірний, розчин РП № UA/7805/02/01 від 08.12.2017. ТОВ «Байєр», вул. Верхній Вал 4-Б, тел. (044) 220 33 00.