Полегшує свербіж та сприяє відновленню шкірного бар’єру при сухості та атопічному дерматиті

Бепантен усі продукти.

Більше 80 років Бепантен® захищає та лікує шкіру*.

Продукція Бепантен®

* Proksch E et al. Topical use of dexpanthenol: a 70th anniversary article. Journal of Dermatological Treatment, 2017; 28 (8): 766-773.

Догляд за немовлятами

Одна з найдивовижніших речей, що зворушує, коли торкаєшся немовлятка, - це м'якість його шкіри. Це означає, що шкірі немовлят необхідне особливо дбайливе й ніжне піклування

маленька дитина лежить у ліжку після нанесення крему Бепантен

Надмірна сухість шкіри

У повсякденному житті на шкіру впливають багато факторів, котрі можуть призвести до її сухості. Аби зберегти шкіру здоровою, дуже важливо регулярно піклуватися про неї

Надмірна сухість шкіри

Лікування та загоєння ран

Здорова шкіра – захисний бар'єр проти мікробів. Проте у випадку пошкодження дія бар'єру знижується, що призводить до вразливості шкіри перед мікробами.

Лікування та загоєння ран

Атопічний дерматит
(екзема)

Атопічний дерматит (екзема) характеризується станом запалення та свербежем. Може виникати як у дітей, так і в дорослому віці. Дізнатися як покращити стан шкіри при АД

Атопічний дерматит
(екзема)

  Імовірно, кожен з нас, хоч раз у своєму житті, стикався з такими проблемами шкіри як сухість, тріщини, дрібні пошкодження, попрілості або опіки. Недаремно «що таке Бепантен®?» – є доволі частим пошуковим запитом на просторах інтернету. Адже це відома лінія засобів для догляду за шкірою, ефективність якої доведена клінічними випробуваннями і 75-и річним досвідом використання у пацієнтів. Продукти лінії Бепантен® широко використовуються як засіб профілактики, так і лікування при різних видах шкірних захворювань.

  Бренд Бепантен® належить всесвітньо відомій інноваційній компанії Bayer, яка має багаторічний досвід у розробці лікарських засобів, покликаних допомагати впоратися з різними проблемами.

  Діюча речовина Бепантен® — декспантенол, є попередником вітаміну В5, який має захисні та регенеруючі властивості. Декспантенол проникає всередину епітеліальних клітин і швидко перетворюється на активну речовину — пантотенову кислоту. Вона бере участь в утворенні коензиму А (невелика молекула, яка, зв'язуючись з певними білками, утворює фермент — каталізатор біохімічних реакцій в організмі людини і тварин). Коензим А відповідає за процеси обміну білків, вуглеводів і жирних кислот, які формують клітинні мембрани.[1]

  Додатково цей кофермент стимулює вироблення деяких гормонів і біологічно активних речовин, необхідних для регенерації тканин. Нестача пантотенової кислоти уповільнює процеси відновлення пошкоджень на шкірі та слизових оболонках. На відміну від пантотенової кислоти, декспантенол, який є діючою речовиною Бепантен®, легше проникає у клітини епідермісу при місцевому використанні.[1]

  Засоби з лінійки Бепантен® показані до застосування в якості профілактичного догляду за ніжною шкірою немовлят і сосками годуючих мам, прискорення загоєння поверхневих ран різної природи, профілактики та лікування сухості, шершавості та тріщин на шкірі.

  Перед тим, як використовувати Бепантен®, уважно ознайомтеся з інструкцією і проконсультуйтеся у свого лікаря.

  Види засобів Бепантен®

  Компанія Bayer розробила кілька різновидів Бепантен®, кожен з яких покликаний максимально ефективно впоратися з поставленим завданням.

  Препарати сімейства Бепантен®:

  • Бепантен® мазь. Основною допоміжною речовиною цього виду Бепантен® є ланолін. Ця речовина виробляється сальними залозами овець і по ліпідному складу дуже близька до секретів сальних залоз людини. Ланолін захищає шкіру, не перешкоджаючи газообміну. Він утворює тонку плівку на поверхні шкіри, запобігаючи тертю шкіри в місцях складок. Завдяки своїй безпеці ланолін є єдиною речовиною, дозволеною у США для догляду за грудьми матері-годувальниці. [2,3] Мазь Бепантен® успішно використовується не тільки при тріщинах на сосках у годуючих мам, але також для профілактики і лікування пелюшкового дерматиту у немовлят, для прискорення загоєння шкіри при подряпинах, саднах, поверхневих опіках, подразненні, сухості та шершавості шкіри, при трофічних порушеннях шкіри і слизових оболонок (виразки, ерозії, незагойні тріщини), для обробки шкіри під час і після місцевого застосування кортикостероїдів.
  • Бепантен® крем. Його широко застосовують для профілактичної обробки і щоденного догляду за сухою, подразненою, потрісканою шкірою, профілактики пелюшкового дерматиту і попрілостей у малюків, стимуляції загоєння поверхневих ушкоджень шкіри різного походження (подряпини, садна). Легка консистенція Бепантен® крему дозволяє наносити засіб на сонячні та поверхневі термічні опіки. Бепантен® крем також використовується при трофічних порушеннях шкіри і слизових оболонок (виразки, ерозії, незагойні тріщини), для обробки шкіри під час і після місцевого застосування кортикостероїдів.
  • Бепантен® Плюс крем. «Плюс» у назві препарату означає, що крім декспантенола в ньому міститься ще одна діюча речовина — хлоргексидин, який має антисептичний ефект. Ця лікарська форма Бепантен® показана при поверхневих ушкодженнях шкіри, які супроводжуються ризиком інфікування (подряпини, садна, розчухування, неглибокі опіки), зміни на шкірі трофічної природи. Також препарат ефективний при екземі, що супроводжується вторинною інфекцією. Бепантен® Плюс крем застосовується для прискорення загоєння післяопераційних ран.
  • Бепантен® Плюс спрей. Цей препарат, що також містить комбінацію декспантенола і хлоргексидину, зручно взяти із собою у подорож, в якості засобу для лікування невеликих ушкоджень шкіри з ризиком приєднання інфекції. Спрей Бепантен® можна нанести на пошкоджену ділянку, не контактуючи зі шкірою. Це знижує ймовірність занесення додаткової інфекції при обробці рани.

  Область застосування: мамам

  Новоспечені мами часто задаються питанням: «Який засіб можна використовувати для догляду за шкірою собі і дитині?». Адже вагітним жінкам, годуючим мамам і малюкам багато які ліки протипоказані.

  У перші місяці життя шкіра малюка особливо вразлива до впливу зовнішніх факторів, таких як перегрів, незручний одяг, тривале перебування в мокрому підгузку і тертя його об шкіру. Пелюшковий дерматит доставляє сильний дискомфорт малюкові, впливає на його настрій, сон і апетит. Використання Бепантен® під підгузок, як профілактичний засіб, допомагає зберігати ніжну дитячу шкіру здоровою. А якщо почервоніння і подразнення вже з'явилися, Бепантен® прискорює процеси загоєння пошкодженої шкіри. Крем або мазь Бепантен® необхідно наносити тонким шаром на шкіру під підгузок при кожній його заміні. Також педіатри рекомендують користуватися миючими засобами, призначеними для дитячої шкіри, регулярно давати їй дихати, влаштовуючи повітряні ванни, і не допускати тривалого перебування дитини в переповненому підгузку.

  Крем і мазь Бепантен® у гінекології використовуються як засіб, що стимулює процеси регенерації слизової оболонки при ерозіях шийки матки. Нанесення препарату на слизові оболонки можливо тільки під наглядом лікаря. При вагітності Бепантен® можна використовувати згідно з інструкцією, після попередньої консультації з лікарем

  Буде доцільним взяти із собою в пологовий будинок Бепантен®, як профілактичний засіб для догляду за вразливою шкірою новонародженого. Вплив на шкіру малюка сухого повітря, підгузка, одягу може з перших же днів викликати подразнення і почервоніння. Адже всім відомо, що попередити простіше, ніж лікувати.

  У пологовому будинку і протягом перших місяців, поки налагоджується грудне вигодовування, а дитина вчиться правильно захоплювати груди, у молодих мам можуть утворюватися тріщини, садна на ареолі і сосках. Вони супроводжуються постійним болем і дискомфортом під час годування. Крем і мазь Бепантен® для сосків використовується в цілях профілактики, лікування пошкоджень ареоли і соска під час годування малюка грудьми. Бепантен® рекомендовано наносити на пошкоджену шкіру сосків після кожного годування. А перед тим, як годувати малюка знову, груди слід м'яко помити теплою водою без мила.

  Область застосування: рани, опіки

  Ще одне популярне питання на просторах інтернету: «Чи здатний Бепантен® загоювати рани?». Декспантенол (провітамін В5), головна діюча речовина препарату, проникаючи в епідерміс стимулює процеси відновлення цілісності шкірного покриву і прискорює загоєння:

  • поверхневих ран (саден, подряпин, розчухувань);
  • виразок, пролежнів, ерозій, тріщин шкіри і слизових оболонок.[4]

  Препарати лінійки Бепантен® Плюс у своєму складі додатково мають антисептик — хлоргексидин. Він безболісно дезінфікує шкіру і допомагає запобігти розмноженню в рані патогенних мікроорганізмів. Бепантен® Плюс використовується в хірургії для обробки невеликих ран, так як не тільки дезінфікує, а й допомагає прискорити процес відновлення після операцій.

  Мабуть кожній людині доводилось стикатись з побутовими термічними опіками або наслідками тривалого перебування на сонці. Такі опіки хоч і зачіпають тільки поверхневі шари шкіри, але хворобливі відчуття при них інтенсивні та стійкі. Застосування Бепантен® від опіків допомагає впоратися із подразненням шкіри, що в підсумку полегшує біль. Бепантен® ефективний при невеликих за площею сонячних і термічних опіках. Слід пам'ятати, що навіть поверхневі опіки, які займають велику площу, здатні викликати сильну інтоксикацію організму і їх необхідно лікувати під наглядом лікаря.

  Джерела

  Офіційна інструкція до препаратів Бепантен крем, мазь, Бепантен Плюс крем і спрей.

  1. pharmencyclopedia.com.ua
  2. pharmencyclopedia.com.ua
  3. books.google.com.ua

  Proksch E et al. Topical at dexpanthenol: a 70th anniversary article. Journal of Dermatological Treatment,2017: 28.8, 766-733 (Прокш Е та ін. Місцеве застосування декспантенолу: стаття до 70 річчя. Журнал лікування дерматологічних хвороб, 2017: 28.8, 766-733,) DOI:10.1080/09546634.2017.1325310. 

  Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: pv.smbs@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00 

  Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00 Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку 

  Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення: Бепантен® Мазь UA/4157/02/01 від 30.11.2020; Бепантен® Крем UA/4157/01/01 від 30.11.2020; Бепантен® Плюс Крем РП № UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен® Плюс Спрей нашкірний, розчин РП № UA/7805/02/01 від 08.12.2017. 
Реклама медичного виробу Бепантен® Сенсідерм. Сертифікат відповідності №108/21/MD від 11.11.2021. Перед застосуванням медичного виробу необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Зберігати в місцях недоступних для дітей. ТОВ «Байєр», вул. Верхній Вал 4-Б, тел. (044) 220 33 00.