Особливості застосування Бепантен® у дітей

Шкіра новонародженого потребує спеціального догляду та захисту від впливу несприятливих зовнішніх факторів. Саме тому важливо стежити за правильною гігієною та використовувати лише безпечні за своїм складом засоби у вигляді кремів та мазей для дітей.

Особливості дитячої шкіри

Сучасні підходи по догляду за дітьми засновані насамперед на знаннях особливостей дитячої шкіри. Різниця у структурі шкіри дорослого та дитини полягає, в основному, у величині її площі, ступені сформованості окремих шарів, розміщенні та величині залоз, виді волосяного покриття. У міру розвитку плоду, а потім немовляти та дитини раннього віку, шкіра безперервно змінюється.

У немовляти та дитини молодшого віку роговий шар дуже тонкий і ніжний, містить значно більше вологи, ніж шкіра дитини старшого віку. Основний шар шкіри тонкий і складається лише з одного шару клітин. Потові залози розвинені слабо, а сальні залози численні. При цьому шкірі малюка доводиться виконувати ті самі функції, що і шкірі дорослих.

Шкірні покриви дитини є двостороннім бар'єром. З одного боку вони затримують вологу, з іншого боку – оберігають шкіру від механічних, фізичних та бактеріальних факторів1. Але враховуючи, що тонкий і ніжний роговий шар шкіри дитини легко пошкоджується, він не може повністю захищати організм малюка. При дії на шкіру різних подразників, особливо в місцях контакту пелюшок зі шкірою, дуже часто виникає запальний процес або, іншими словами, пелюшковий дерматит.

Бепантен® у формі крему та мазі застосовується для дітей від народження, а Бепантен® Плюс – з першого року життя. Бепантен® мазь і крем допомагають запобігти проблемам зі шкірою і впоратися з наявними, наприклад, такими як сухість і подразнення, пелюшковий дерматит.

Бепантен® Плюс використовується для загоєння ран та запобігає їх інфікуванню. Безконтактне нанесення Бепантен® Плюс спрей дозволяє зробити це безболісно, що дуже важливо для дітей.

Властивості препаратів

Бепантен® крем та мазь відповідають усім вимогам до препаратів для лікування пелюшкового дерматиту та мають підтверджену клінічну ефективність й  сприятливий профіль безпеки.

Основна активна речовина Бепантен® — декспантенол, швидко вбирається шкірою і трансформується в пантотенову кислоту (вітамін В5), яка бере участь у формуванні шкірного покриву, його відновленні та загоєнні за наявності мікротравм.

До складу препарату Бепантен® Плюс крем або спрей також входить декспантенол, який зволожує шкіру.2 Ще однією основною діючою речовиною Бепантен® Плюс є хлоргексидин. Це антисептик, який знищує бактерії, що знаходяться на поверхні шкіри або потрапили на рану внаслідок її забруднення.

Як використовувати продукти Бепантен®?

Чудово, якщо в аптечці виявиться одразу кілька засобів з декспантенолом, тому що в різних формах випуску Бепантен® допомагає справлятися з різними задачами.

Рекомендації до застосування Бепантен® мазь для дітей:

 • Профілактика та лікування пелюшкового дерматиту;
 • Зволоження та захист шкіри дитини (завдяки декспантенолу у складі, який формує захисний бар'єр на шкірі малюка та допомагає зволожувати суху шкіру)
 • Запобігання подразненням, що виникають внаслідок тертя шкіри об підгузок.

Рекомендації до застосування Бепантен® крем для дітей:

 • Профілактика та лікування пелюшкового дерматиту;
 • Базовий догляд за шкірою малюка під час кожної зміни підгузка.

Рекомендації до застосування Бепантен® Плюс крем для дітей (від 1 року):

 • Обробка ранової поверхні (подряпин, опіків, порізів, тріщин) з загрозою інфікування або вже інфікованих;
 • Прискорення загоєння ран та відновлення шкірних покривів.

Рекомендації до застосування Бепантен® Плюс спрей для дітей (від 1 року):

 • Загоєння ран, їх обробка з метою дезінфекції;
 • Безконтактна обробка з метою запобігання інфікуванню порізів.

Бепантен® не рекомендується використовувати при наявності індивідуальної непереносимості його компонентів. Також потрібно уникати потрапляння препарату в очі.

Остаточні рекомендації щодо застосування препарату Бепантен®, тривалості лікування та схеми застосування може давати лише лікар після огляду, враховуючи клінічну картину маленького пацієнта.


 1. В.Г. Майданник, В.Г. Бурлай Наша дитина, Київ, 2006, 370 с.
 2. Proksch E et al. Topical use of dexpanthenol: a 70th anniversary article. Journal of Dermatological Treatment, 2017; 28 (8): 766-773
 3. Atherton D, Proksch E, Schauber J, Stalder J. Irritant Diaper Dermatitis: Best Practice Management. SelfCare 2015;6(S1):1-11.
 4. Peltier E, de Salvo R, et al. Evaluation of a 5% dexpanthenol-containing ointment for the treatment of infant irritant diaper dermatitis through the lens of the caregiver-A real-world data observational study. Health Sci Rep. 2023 Jan 6;6(1):e1033. doi: 10.1002/hsr2.1033.

Якщо Ви бажаєте повідомити про побічні реакції, що виникли на тлі застосування лікарських засобів компанії «Байєр» в Україні, вам необхідно: передати інформацію своєму лікарю; надіслати інформацію щодо побічної реакції у «Державний експертний центр МОЗ України» (03057, м. Київ, вул. Антона Цедіка, 14), скориставшись електронною формою карти-повідомлення за посиланням: https://aisf.dec.gov.ua. Також, будь ласка, надішліть інформацію про побічні реакції до компанії «Байєр» на електронну адресу: PV_Ukraine@bayer.com, або зверніться до офісу компанії «Байєр» за телефоном: (044) 220 33 00

Якщо Ви бажаєте повідомити про скаргу на якість або підозру у фальсифікації продукції компанії «Байєр», будь-ласка, передайте інформацію на електронну адресу ptc.ua@bayer.com або зверніться за телефоном (044) 220 33 00

Вартість дзвінків згідно із тарифами Вашого оператора зв’язку

Реклама лікарських засобів. Перед застосуванням необхідно обов’язково проконсультуватися з лікарем та ознайомитися з інструкцією. Зберігати в місцях, недоступних для дітей. Реєстраційні посвідчення: Бепантен® Мазь UA/4157/02/01 від 30.11.2020; Бепантен® Крем UA/4157/01/01 від 30.11.2020; Бепантен® Плюс Крем РП № UA/7805/01/01 від 08.12.2017; Бепантен® Плюс Спрей нашкірний, розчин РП № UA/7805/02/01 від 08.12.2017. ТОВ «Байєр», вул. Верхній Вал 4-Б, тел. (044) 220 33 00.